Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej

Ponad 40 wyróżniających się nauczycieli otrzymało w piątek (14 października) nagrody Prezydenta Miasta Suwałk z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczysta gala odbyła się w Suwalskim Ośrodku Kultury. W obchodach udział wzięły władze samorządowe i państwowe, przedstawiciele Kuratorium Oświaty, przedstawiciele publicznych i niepublicznych placówek i jednostek oświatowych, nauczyciele i pracownicy oświaty.

Były okolicznościowe przemówienia, podziękowania za trud wychowania uczniów i kwiaty.

– W Dniu Edukacji Narodowej spotykamy się by podziękować obecnym i byłym nauczycielom oraz pracownikom placówek oświatowych za pracę i trud włożony w wychowanie suwalskich uczniów. Dziś chcę Państwu podziękować za  codzienne zaangażowanie i cierpliwość, nieustanne poszerzanie swojej wiedzy i umiejętne jej przekazywanie. To Państwo są, zaraz po rodzicach uczniów, osobami mającymi największy wpływ na kształtowanie osobowości i systemu wartości suwalskich dzieci i młodzieży. Dlatego Państwa misja jest tak ważna, a zarazem odpowiedzialna, wymaga poświęcenia, cierpliwości ogromnej pracy – mówił Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Życzenia pracownikom suwalskiej oświaty złożyli również m.in.: Jarosław Zieliński – Poseł na Sejm RP oraz Zdzisław Przełomiec, Przewodniczący Rady Miejskiej w Suwałkach.

Pracownicy suwalskiej oświaty to liczna i ważna grupa zawodowa. W mieście pracuje 1242 nauczycieli i 485 pracowników administracji i obsługi. Czyli razem 1727 osób zajmujących się edukacją i wychowaniem 11940 uczniów.
W 2022 r. wydatki na oświatę wynosiły 185 115 504 zł. Różnica między dochodami, a wydatkami oświaty to 47 622 880 zł.

Nagrody Prezydenta Miasta Suwałk oraz dyrektorów szkół przyznawane są nauczycielom co roku.

Top