Radosny Dzień Dziecka. Galeria zdjęć

Radosny Dzień Dziecka. Galeria zdjęć

Suwalski Ośrodek Kultury tradycyjnie zorganizował Dzień Dziecka 2022 w swojej siedzibie przy ul. Jana Pawła II. Co prawda, z powodu deszczowej pogody wydarzenia odbyły się wewnątrz obiektu, a nie w otoczeniu siedziby SOK, jak w poprzednich latach, ale frekwencja była wyjątkowa. Chętnych do zabawy nie zabrakło. Organizatorzy oszacowali, że w świętowaniu uczestniczyło ponad pół tysiąca dzieci oraz ich rodzice lub opiekunowie. Zajęte była sala kameralna oraz praktycznie wszystkie hole SOK-u oraz sala kameralna.

Dzieci brały udział w zajęciach organizowanych w 11 strefach tematycznych: strefie nauki, strefie zabawy, strefie teatru i pacynki, strefie sztuki, strefie starych gier, strefie wyobraźni, strefie plastycznej, strefie wyobraźni, strefie Dr. CLOWNA, strefie malucha oraz strefie survivalu. Każde ze stanowisk udostępniało ofertę określonych gier i zabaw oraz pokazy i animacje, a także naukę radzenia sobie w ekstremalnych warunkach.

Uczestnikom zaoferowano ponadto występy zespołów tanecznych i wokalistów z pracowni artystycznych SOK: Studia Tańca Radość, Studia Tańca Dotyk, Zespołu Fleksik, Studia Tańca Dance Academy i Studia Piosenki Świetlik.

Blok imprez wzbogacili ponadto przedstawiciele służb mundurowych: Policji, Wojska, Straży Pożarnej i Straży Miejskiej, którzy przygotowali  stoiska z prezentacją gadgetów oraz loterie fantowe, konkursy i zabawy. Straż Miejska umożliwiła obejrzenie z bliska drona i poznanie jego działania, który na oczach wszystkich wzbił się na kilka metrów, aż pod sufit patio.

Kilkugodzinnemu pobytowi w SOK-u towarzyszył gwar i śmiech dzieci. Dużo było także życzeń i słodyczy, które przekazywali: Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk oraz Roman Rynkowski, zastępca prezydenta, Zdzisław Przełomiec, przewodniczący Rady Miejskiej i Ignacy Ołów, dyrektor SOK. Wśród życzeń były słowa dotyczące bezpiecznych i radosnych wakacji oraz zdrowie i bezdeszczowa pogoda.

Top