Dzień bez samochodu

Dzień bez samochodu

Kilkuset suwalczan przejechało rowerami z Osiedla Północ do centrum miasta w czasie Europejskiego Dnia Bez Samochodu zorganizowanego przez Prezydenta Miasta Suwałk. W Parku Konstytucji 3 Maja odbył się minifestyn m.in. z licznymi konkursami, grami, zabawami oraz pokazami. Uczestniczyli w nim m.in. policjanci, strażnicy miejscy oraz przedstawiciele władz samorządowych: wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Jacek Niedźwiedzki oraz radnymi Kamilem Klimkiem i Anną Ruszewską. Jak zwykle największe emocje wywołało losowanie 3 rowerów wśród uczestników minifestynu. W Dniu bez Samochodu, na podstawie posiadanego dowodu rejestracyjnego pojazdu, właściciele samochodów osobowych mieli prawo do darmowych przejazdów autobusami komunikacji miejskiej.

Zaprezentowano także statystyki dotyczące konkursu Rowerowa Stolica Polski oraz wyróżniono lokalnych cyklistów, którzy uczestniczą
w jego drugiej edycji. Wielu suwalczan przystąpiło do trwającego przez cały wrzesień konkursu, pobierając bezpłatną aplikację mobilną i wybierając swoje miasto, dla którego kręcili kilometry. Według stanu na 27 września Suwałki zajmowały dwunastą lokatę w rywalizacji, która potrwa do 30 września. W Suwałkach jest 55 km ścieżek rowerowych i 36 km ciągów pieszo-rowerowych.

Top