17 września ulicami Suwałk pod hasłem „Dzieci przyszłością Polski” przeszedł II Marsz dla Życia i Rodziny zorganizowany przez suwalskie parafie i środowiska katolickie.

Wydarzenie rozpoczęło się mszą świętą w kościele pw. Apostołów Piotra i Pawła, a następnie uczestnicy przeszli ulicami Wojska Polskiego i Kościuszki do Parku Konstytucji 3 Maja, gdzie odbył się festyn rodzinny.

Organizowane od 18 lat marsze w Polsce  mają pozytywny, radosny wymiar. Ze względu na zmieniającą się rzeczywistość społeczno-polityczną, jak również dla uwypuklenia najważniejszych aspektów obrony życia i rodziny, każdego roku organizowane są pod innym hasłem. Zawsze jednak wyrażają oczekiwanie takich zmian społeczno-prawnych, które zapewnią pełną ochronę życia ludzkiego i praw rodziny w naszym kraju.

Pierwszy Marsz dla Życia i Rodziny odbył się w 2006 roku w Warszawie. Na przestrzeni 18 lat, organizacji Marszu podjęło się ponad 150 miast i miejscowości, a z każdym rokiem ta liczba się powiększa. Koordynatorem Marszów dla Życia i Rodziny jest Fundacja Centrum Życia i Rodziny.