14 luty to wyjątkowy dzień w naszym kalendarzu, ponieważ jest to święto zakochanych. Wypadająca we wtorek uroczystość, dla wielu osób została zapoczątkowana już w piątek 10 lutego koncertem pt. „Serduszko puka w rytmie cha-cha”. Salę koncertową im. Andrzeja Wajdy Suwalskiego Ośrodka Kultury wypełniły wtedy dźwięki kilkunastu legendarnych piosenek o miłości w tradycyjnych oraz nowych aranżacjach. Wykonane one zostały przez znaną i lubianą w mieście gwiazdorską obsadę wokalną oraz Suwalską Orkiestrę Kameralną pod batutą Cezarego Gójskiego.
Orkiestra wystąpiła ze specjalnie przygotowanym programem. Koncert był oczywiście o miłości. Widzowi, którzy stawili się w komplecie usłyszeli instrumentalne opowieści o różnych odcieniach miłości – szczęśliwej i spełnionej oraz platonicznej i wstydliwej, a także uskrzydlającej i szalonej. Wraz z orkiestrą na scenie zaprezentowali się: utalentowana muzycznie suwalczanka Roksana Maciejczuk (mezzosopran) oraz Jakub Milewski (baryton). W ich wykonaniu wybrzmiały przepiękne piosenki i arie, jak aria Boniego z operetki „Księżniczka Czardasza”, czy „O tyle proszę cię” z musicalu „Upiór w operze”. Oczywiście wykonany został też tytułowy utwór koncertu – „Serduszko puka w rytmie cha-cha”. Pojawiły się też bardzo ciekawe aranżacje melodii filmowych, opracowane przez Tomasza Radziwonowicza, m.in.: rzewny walc z filmu „Trędowata”, czy ogniste tango z filmu „Zazdrość i medycyna” Wojciecha Kilara.
Przysłowiowego smaczku dodały czerwone barwy, które pojawiły się w strojach orkiestry oraz atrakcyjne i dynamiczne wykonanie tańców. Można było ujrzeć „Habanerę”, przygotowaną przez Irenę Popową, którą zatańczyła Yulia Krat. Ponadto do tanga porwała Teresa Słabińska-Kutyło i Przemysław Turowski, czyli para z Zespołu Pieśni i Tańca „Suwalszczyzna”.
W programie przewidziano też recytację poezji w wydaniu Włodzimierza Ciborowskiego, w którego wykonaniu widzowie usłyszeli wiersze: Wisławy Szymborskiej („Nic dwa razy”), Zbigniewa Herberta („Jedwab duszy”), Agnieszki Osieckiej („Umrzeć z miłości”) i Krzysztofa Kamila Baczyńskiego („Biała magia”).
Koncert Walentynkowy był drugim koncertem nowego składu Suwalskiej Orkiestry Kameralnej. Nie zawiodły umiejętności muzyczne orkiestry oraz bardzo trafny wybór muzycznego materiału. Ciepły odbiór koncertu ze strony publiczności oraz gorący aplauz towarzyszący wielu z utworów, a także końcowe nakłanianie do bisowania, potwierdziły, że jest duże zapotrzebowanie na taki właśnie repertuar.