Dostawy prądu – kolejny przetarg

Dostawy prądu – kolejny przetarg

Miasto Suwałki ogłosiło czwarty już przetarg na dostawę prądu dla miejskich jednostek. Po trzech przetargach z ubiegłego roku, do których nie przystąpiła ani jedna firma zajmującą się produkcją i dostawą prąd, Prezydent Suwałk podjął decyzję, że musi unormować tę sytuację i w końcu wyłonić takiego dostawcę.

Od 1 stycznia 2023r. Miasto kupuje prąd od tzw. dostawcy rezerwowego.

 Co najciekawsze. Pierwsza dekada marca za nami, a do dziś nie dostaliśmy ani jednej faktury za prąd. Zatem nie wiemy tak naprawdę ile ten prąd nas kosztuje. Wiemy, że jest ustawowo wprowadzona stawka maksymalna za mwh wynosząca 785 zł netto. Natomiast nie wiemy ile kosztować będzie dystrybucja. Czekamy na pierwsze faktury – informuje Kamil Sznel z Urzędu Miejskiego w Suwałkach.

Urzędnicy przygotowujący procedurę przetargową zweryfikowali listę członków grupy zakupowej, których mamy aktualnie 45. Ogłoszony przetarg dotyczy zakupu prądu dla potrzeb Miasta Suwałki, jednostek organizacyjnych Miasta Suwałki i innych suwalskich podmiotów oraz Gminy Raczki i jednostek organizacyjnych Gminy Raczki.

Planujemy, że wyłoniona w przetargu firma będzie dostarczać prąd w okresie 01.05.2023 r. – 31.12.2023 r. Całkowite szacunkowe zużycie energii elektrycznej [MWh] w okresie 01.05.2023 r. – 31.12.2023 r. wynosi: 14710,142 MWh. Na oferty Urząd Miejski w Suwałkach czeka do 5 kwietnia 2023r.

Z zapisami przetargu można zapoznać się TUTAJ.

Top