Door-to-door

Door-to-door

Podczas konferencji prasowej w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie podsumowano dotychczasową działalność  projektu „Usługa door-to-door w Mieście Suwałki”.

Celem projektu realizowanego od czerwca 2021przed MOPR  jest zaspokajanie potrzeb transportowych mieszkańców Suwałk mających trudności w samodzielnym przemieszczaniu się w celu aktywizacji społeczno-zawodowej.

Jak poinformował Leszek Lewoc dyrektor MOPR, od czerwca 2021 do 13.09 2022 r. z usług tego programu skorzystało 151 pasażerów niepełnosprawnych. Wykonano 2769 kursów i przejechano 22 685 km.

– Usługa przewozu osób niepełnosprawnych jest bezpłatna, ale prosimy o wcześniejsze zgłaszanie chęci przewozu, by optymalnie zaplanować trasę – poinformował dyrektor L. Lewoc

Obecny na spotkaniu Wojciech Winnik prezes klubu Ślepsk Suwałki zaprosił wszystkich mieszkańców Suwałk do kibicowania siatkarzom.

– Ostatnio rozgrywane także w Polsce Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej,  pokazało jak bardzo ta dyscyplina sportowa jest popularna. „Razem możemy więcej” – to hasło kierujemy także do osób niepełnosprawnych. Zachęcamy do dopingowania naszej drużyny. Oferujemy  dogodny wjazd na Suwałki Arenę, zniżki na bilety i karnety i atrakcyjne miejsca na widowni.

MOPR dysponuje specjalnym samochodem do przewozu 7 osób niepełnosprawnych. Wyposażony jest on w specjalny wózek-schodołaz.  Pomoc przy wsiadaniu i wysiadaniu udziela kierowca z asystentem.

 

Top