W dniach 2 – 3.04.2016 r. na Międzynarodowym Wielomeczu Pływackim Juniorów odbywającym się na Cyprze w Limassol doskonale zaprezentował się debiutujący w Reprezentacji Polski zawodnik Klubu MUKS Olimpijczyk Suwałki, podopieczny trenera Łukasza Drucisa Piotr Sadłowski.
W pierwszym dniu zawodów Piotr Sadłowski wywalczył brązowy medal w wyścigu sztafetowym 4×200 m stylem dowolnym z czasem 7:45:97. Przed zawodnikami naszego kraju była reprezentacja Brazylii i Izraela.
W drugim dniu  Piotr Sadłowski wywalczył srebrny medal w wyścigu sztafetowym 4×100 m stylem dowolnym z czasem 3:30:99 . Polska Reprezentacja Juniorów w tym wyścigu ustąpiła miejsca na podium jedynie Brazylii.
Suwalczanin zajął także  3 czas w wyścigu indywidualnym na 100 m stylem dowolnym, występując poza konkurencją, oraz 9 czas na 100 m stylem grzbietowym również występując poza konkurencją.  W ogólnej klasyfikacji Reprezentacja Polski Juniorów zajęła I miejsce z przewagą 29 pkt. nad Reprezentacją Izraela II miejsce, i 48 pkt. nad reprezentacją Brazylii 3 miejsce.