Najlepsi w „Suwalskiej Ćwiartce”, wsparci doświadczonymi i zasłużonymi biegaczami z Suwałk. W sumie – ośmioosobowa ekipa. Tak wyglądała reprezentacja naszego miasta w sztafetowym ultramaratonie, który odbył się 22 sierpnia w niemieckim Waren.

Startujące w tej kategorii drużyny, a było ich ponad sześćdziesiąt, miały do pokonania dystans 75 km. Niezwykle malownicza trasa, którą mieli do pokonania uczestnicy, biegła wokół największego jeziora w Niemczech.
XV Edycja Międzynarodowych Biegów „MÜRITZ-LAUF 2015” zakończyła się sporym sukcesem „Pogodne Suwałki Team”. Nasza sztafeta uplasowało się na wysokim, 5 miejscu, z bardzo dobrym czasem 5:12:24. Warto zaznaczyć, że Suwalczanie zostali sklasyfikowani najwyżej wśród wszystkich zagranicznych drużyn, jakie wystartowały w biegu. Wśród naszych biegaczy, którzy dali z siebie wszystko, pozostał jednak niedosyt. Jak twierdzą, w ich zasięgu było na pewno czwarte, a być może nawet trzecie miejsce. Do czwartej drużyny nasza sztafeta straciła zaledwie dwie minuty, a od najniższego stopnia podium dzieliło ją tylko pięć minut.
Zawodom „MÜRITZ-LAUF 2015” towarzyszyła miła i rodzinna atmosfera. Głośny doping publiczności słychać było na całej długości trasy. Naszej sztafecie również nie zabrakło wsparcia. Zawodników dopingowali Waldemar Borysewicz, Dyrektor Ośrodka Sportu
i Rekreacji w Suwałkach oraz Grzegorz Kosiński, Komendant Suwalskiej Straży Miejskiej, którzy podczas biegu oprócz asysty rowerowej pełnili rolę „pacemakarów”.

„Pogodne Suwałki Team” na poszczególnych dystansach reprezentowali:
Paweł Kaszkiel 10,6 km
Bożena Kaszkiel 8,7 km
Wojciech Stasiński 9,1 km
Bartosz Wiszniewski 7,5 km
Krzysztof Wandzioch 9,9 km
Janusz Popko 10, 5 km
Paweł Basaj 9,6 km
Izabela Barwicka 8,1 km
XV Edycja Międzynarodowych Biegów „MÜRITZ-LAUF 2015” stała na bardzo wysokim poziomie zarówno sportowym jak i organizacyjnym. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz medale. Wszyscy, którzy brali udział w imprezie zgodnie stwierdzili, że jeszcze przez długi czas będą wracać wspomnieniami w to malownicze, niezwykłe miejsce.