6 października o godz. 17:00 w Bibliotece Publicznej przy ul. Emilii Plater 33A

 Fundacja Teraz Książka, Księgarnie Matras oraz Biblioteka Publiczna zapraszają na wyjątkowe spotkanie z aktorami Mają Bohosiewicz i Tomaszem Ciachorowskim, które odbędzie się we wtorek 6 października w budynku Biblioteki Publicznej przy ul. Emilii Plater 33A. Goście przeczytają fragmenty ulubionych utworów, a wśród publiczności zostaną rozlosowana książkowe upominki. Spotkanie poprowadzi Dorota Koman, redaktor książek, krytyk literacki, animator kultury, stale współpracująca z radiową Jedynką. Patronat honorowy nad akcją sprawują: Prezydent Miasta Suwałk i Marszałek Województwa Podlaskiego.

Spotkanie odbędzie się w ramach akcji „Czytamy!”, współorganizowanej przez Fundację Teraz Książka oraz Księgarnie Matras, pod patronatem serwisu internetowego Lubimy Czytać oraz we współpracy z bibliotekami publicznymi w Elblągu, Suwałkach, Łomży oraz Zamościu. Założeniem akcji jest zwrócenie uwagi na potrzebę zwiększenia obecności literatury w życiu Polaków. W każdym z miast odbędą się po dwa spotkania, podczas których Goście Specjalni przeczytają fragmenty ulubionych książek – przedpołudniowe adresowane do dzieci w klasach 1-3 szkoły podstawowej oraz wieczorne, kierowane do osób dorosłych.

Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy!

Maja Bohosiewicz wystąpiła w wielu filmach i serialach m.in.” M jak miłość”, „ Londyńczycy”, „ Leszczu”, „ Na dobre i złe”, „ Pani z przedszkola”.

Tomasz Ciachorowski wystąpił w wielu filmach i serialach m.in. „ Złotopolscy”, „ Majka”, „ Na dobre i złe”, „Barwy szczęścia”, Misja Afganistan”.

***

Fundacja Teraz Książka

Fundacja założona w 2013 roku. Prowadzona przez Pawła Waszczyka, redaktora naczelnego magazynu branżowego dla księgarzy „Biblioteka Analiz”. Do celów fundacji należy promocja czytelnictwa oraz gromadzenie i analiza wiedzy na temat książki. Fundacja ma na swoim koncie raporty poświęcone rynkowi książki.

Księgarnie Matras

W swoich księgarniach Matras oferuje ponad 120 tys. tytułów książek i kilka milionów egzemplarzy od literatury pięknej, poprzez biografie, po książki dla dzieci. Matras współpracuje na stałe ze 120 księgarniami niezależnymi, zaopatruje około 100 bibliotek oraz dostarcza książki do 1500 księgarń
i 1900 innych odbiorców (szkoły, instytucje publiczne, firmy) oraz współpracuje z ok. 1500 wydawcami.

Serwis Lubimy Czytać

Lubimyczytać.pl jest największym w Polsce opiniotwórczym serwisem książkowym. Jego użytkownicy dyskutują, komentują aktualności ze świata książki, zawierają znajomości, kierując się literackim gustem, przeczesują imponującą bazę książek, dodając wybrane pozycje na półki swoich internetowych biblioteczek, piszą recenzje, śledzą nowości wydawnicze i informacje o ulubionych autorach.

czytanie suwalki