Czterech nietrzeźwych zatrzymanych. Rekordzista miał prawie 2 promile

Czterech nietrzeźwych zatrzymanych. Rekordzista miał prawie 2 promile

Tylko w miniony weekend suwalscy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego 4 nietrzeźwych kierowców. Niechlubnym rekordzistą okazał się 20-letni kierowca audi, który przekroczył dozwoloną prędkość. Badanie stanu trzeźwości wykazało prawie 2 promile alkoholu w jego organizmie. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Tylko w miniony weekend, na terenie powiatu suwalskiego, policjanci zatrzymali 4 kierowców, którzy prowadzili na „podwójnym gazie”. Pierwszego z nich, 20-latka kierującego audi, na ulicy Utrata, zatrzymali policjanci, gdy przekroczył dozwoloną prędkość. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał on prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany w sobotni wieczór, w gminie Raczki. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 40-latka, siedząca za kierownicą audi, miała prawie promil alkoholu w organizmie. Natomiast kilka godzin później mundurowi otrzymali sygnał, że w kierunku Filipowa volkswagenem jedzie najprawdopodobniej nietrzeźwy kierujący. Okazało się, że 32-latek zdecydował się wsiąść za kierownicę, mając 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ostatni z nietrzeźwych kierujących został zatrzymany w niedzielę po północy, w Suwałkach na ulicy Podhorskiego. Badanie stanu trzeźwości, siedzącego za kierownicą 34-latka wykazało, że mężczyzna ma 1,6 promila alkoholu w organizmie.

Wszyscy nieodpowiedzialni kierowcy stracili prawa jazdy. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Suwałki

Top