Co roku na początku mają w Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach, odbywa się wyjątkowe wydarzenie – ceremonia czepkowania. Dziś, 9 maja 2024, studenci II roku pielęgniarstwa złożyli uroczyste przyrzeczenie, odśpiewali hymn pielęgniarski i otrzymali białe czepki z czarnym paskiem, które są symbolem pierwszego stopnia wtajemniczenia zawodowego.

Chciałbym serdecznie pogratulować Wam wyboru. Ten wybór nie był przypadkowy. To wybór z powołania. Trzeba mieć powołanie, predyspozycje, empatię oraz wielkie serce. Serce, które będziecie okazywali na co dzień w swojej pracy potrzebującym pacjentom. Mam nadzieję, że wykonywana przez Was w przyszłości praca przyniesie Wam ogrom satysfakcji i szacunku wśród przyszłych pacjentów – powiedział Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Studenci podczas uroczystości, w obecności Senatu Uczelni, zapalili też świece jako symbol ciepła, miłości i dobroci dla drugiego człowieka. Gratulacje i podziękowania studentom oraz pracownikom Wydziału Ochrony Zdrowia składali władze Uczelni, władze samorządowe i przedstawiciele instytucji i służb medycznych.