Czepkowanie kolejnych pielęgniarek. Galeria zdjęć

Czepkowanie kolejnych pielęgniarek. Galeria zdjęć

Studenci pielęgniarstwa z suwalskiej Państwowej Uczelni Zawodowej wypowiedzieli we wtorek (17 maja) słowa przysięgi pielęgniarskiej, które wiążą się z obietnicą sumiennego wykonywania i pogłębiania wiedzy z zakresu wiedzy medycznej – a przede wszystkim pielęgniarskiej.  Wszyscy przywdziali też biały czepek, który jest symbolem zdobycia pierwszych umiejętności i wiadomości związanych z ich przyszłym zawodem. W „czepkowaniu” uczestniczyli m.in. Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk z zastępcą Romanem Rynkowskim oraz rektor suwalskiej PUZ Marta Kapusta.

 Chciałbym serdecznie pogratulować Wam wyboru. Zawód, który będziecie wykonywać jest jednym z najważniejszych i najpotrzebniejszych w naszym społeczeństwie. Gratuluję wszystkim, że wybrali ten kierunek studiów i życzę Wam powodzenia w dalszej nauce i rozwoju osobistym. Mam nadzieję, że wykonywana przez Was w przyszłości praca przyniesie Wam ogrom satysfakcji i szacunku wśród przyszłych pacjentów –mówił po uroczystym „czepkowaniu” Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

„Czepkowanie” odbywa się zawsze na drugim roku studiów. W suwalskiej PUZ zostanie uruchomione również pielęgniarstwo na poziomie magisterskim.

Top