Czas radosnego świętowania u Seniorów z Pasją

Czas radosnego świętowania u Seniorów z Pasją

Święta Bożego Narodzenia i czas, który je poprzedza to okres szczególny. To czas  radosnego wyczekiwania oraz wiary i nadziei. W tych dniach kierujemy swe myśli ku bliskim – rodzinom i krewnym, ale też ku osobom starszym, samotnym, potrzebującym wsparcia i opieki. Z tej okazji Stowarzyszenie Seniorzy z Pasją Horyzont zorganizowało Spotkanie Wigilijne dla członków swojej organizacji. W wigilii 16 grudnia uczestniczyli ponadto włodarze Miasta: prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz oraz przewodniczący Rady Miejskiej Zdzisław Przełomiec.

Spotkanie rozpoczęła uroczystym powitaniem oraz świątecznymi życzeniami prezes Stowarzyszenia Jadwiga Sowulewska. W  swej wypowiedzi zwróciła uwagę, na fakt, że Święta Bożego Narodzenia kojarzą się z domem pełnym gości, przysmakami, choinką oraz pustym miejscem przy stole. Życzyła by nie była inaczej. By nikt nie czuł się samotny.

W wyjątkowy klimat wprowadziło wspólne odśpiewanie kolęd oraz koncert Chóru Ocean Życia, kierowany przez Monikę Kudela, który zaprezentował liryczny zbiór kolęd i pastorałek według Stanisława Głowackiego. Było także czytanie pisma świętego i błogosławieństwo. Ks. Piotr z parafii pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła poświęcił opłatki oraz produkty wigilijne. Następnie, po połamaniu się opłatkiem uczestnicy spotkania zostali zaproszeni do świątecznego obiadu, który składał się z tradycyjnych potraw wigilijnych.

Samorządowcy przekazali życzenia oraz symboliczne świąteczne upominki.

– Dziękujemy Wam za to co robicie dla swojego środowiska i całego miasta. Jesteście aktywni nie tylko w sferze kultury ale także spraw społecznych. Życzę byście nie ustawali w swych działaniach. Niech służy Wam zdrowie i dobre samopoczucie. W święta spotkajcie się ze swoimi bliskimi i spędźcie ten czas z pasją i radością powiedział – prezydent Cz. Renkiewicz.

Top