Z rozgrywanymi w duńskim Kolding Indywidualnymi Mistrzostwami Europy w badmintonie pożegnał się zawodnik SKB Litpol- Malow Suwałki, który w grze podwójnej mężczyzn grał z Miłoszem Bochatem. W pierwszym secie Bochat/Cwalina prowadzili dwa razy, po raz pierwszy kiedy z 6:9 wyciągnęli na 10:9, a drugi z 12:13, na 14:13. W końcówce seta Adam i Miłosz przy stanie 18:20 obronili dwie lotki setowe i doprowadzili do remisu 20:20, ale dwie następne, a zatem i seta 22:20 wygrali Duńczycy.  Set drugi już pod dyktando rywali, którzy tylko raz pozwolili naszej parze na doprowadzenie do remisu 7:7 (z 7:4 dla Duńczyków).

Pomimo przegranej polski debel powinien uznać występ w ME za udany, bowiem pewnie wygrała pierwszy mecz, a w drugim z  Duńczykami, rozstawionymi w ME z „1”,  zajmującymi 3. miejsce w rankingu światowym, powalczyli.