Blisko 150 000 zł rozdysponowali w I edycji Szkolnego Budżetu Obywatelskiego uczniowie szkół z naszego miasta. W czwartek (7 marca) Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk spotkał się z przedstawicielami 15 placówek oświatowych by poinformować, które projekty będą zrealizowane.

– Szkolny Budżet Obywatelski CUMULUS ma uczyć od najmłodszych lat postaw obywatelskich i naszego zaangażowania w życie społeczne. Zdaliście ten test na przysłowiową „6”. Frekwencja w głosowaniu na zgłoszone projekty we wszystkich szkołach to prawie 60%. W niektórych było to ponad 80%. Dziękuję za udział w CUMULUSie i mam nadzieję, że ta forma przyjmie się już na stałe – mówił do uczniów Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

We wszystkich szkołach podstawowych i ponadpodstawowych odbyły się głosowania uczniów na projekty, które były składane przez uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych. Projekty w ramach Szkolnego Budżetu Obywatelskiego CUMULUS finansowane są z budżetu Miasta Suwałk w wysokości do 10 000,00 zł na szkołę.

Łącznie we wszystkich szkołach zrealizowane będą 23 projekty na łączną kwotę 147 133,00 zł.

O tym jakie będą to projekty można przeczytać na zdjęciu poniżej