Co w okresie świątecznym?

Co w okresie świątecznym?

Dziś (6.12), czyli tradycyjnie w Mikołajki rozpocznie się świąteczny czas w naszym mieście. O godz. 17 na placu Marii Konopnickiej zostanie rozświetlona choinka miejska i będą włączone iluminacje świąteczne. W programie występy artystyczne zespołów z Suwalskiego Ośrodka Kultury: Studia Piosenki Świetlik i Studia Tańca Radość.
Z uwagi na rosnące koszty energii elektrycznej podjęta została decyzja o ograniczeniu „świecących” ozdób w tym roku. Iluminacje pojawią się tylko w centrum Suwałk: ul. T. Kościuszki i ul. T. Noniewicza, a także na placu M. Konopnickiej i w parku Konstytucji 3 Maja. Ozdoby zasilane z latarń oświetleniowych będą świecić cyklicznie, zgodnie z załączaniem oświetlenia ulicznego, natomiast część iluminacji zasilanych w parku Konstytucji 3 Maja i na pl. M. Konopnickiej prawdopodobnie będzie wyłączana w późnych godzinach nocnych. Miejska iluminacja składająca się z oświetlenia choinki, diod zawieszonych na latarniach oraz oświetlenia figur wykonana jest z energooszczędnych diod LED. Dekoracje świąteczne na suwalskich ulicach będzie można podziwiać do pierwszych dni lutego 2023 r.
W weekend poprzedzający Święta Bożego Narodzenia tj. 17-18 grudnia odbędzie się Jarmark Świąteczny na placu M. Konopnickiej. Stoiska handlowe w tych dniach otwarte będą od 10 do 16.
Wigilia Miejska w tym roku wyjątkowo zostanie zorganizowana w hali OSiR przy ul. Wojska Polskiego 2. Odbędzie się ona w niedzielę (18 grudnia). Rozpocznie się o godz. 14 i potrwa ok. 2 godzin. Kapryśna pogoda w latach ubiegłych powodowała, że suwalczanie często rezygnowali z udziału w tym wydarzeniu.
Z uwagi na oszczędności nie zaplanowano w tym roku miejskiej zabawy sylwestrowej. Ostatnia taka impreza odbyła się jeszcze przed pandemią koronawirusa, a jej koszt wyniósł wtedy 150 000 zł. Dlatego też podjęto decyzję o rezygnacji z tej imprezy.
Chętni mogą skorzystać z oferty SOK, który zaprasza na koncert sylwestrowy w sali im. A. Wajdy, w czasie którego usłyszeć będzie można przeboje operowe, musicalowe i operetkowe w wykonaniu artystów polskich scen operowych. Na scenie wystąpią soliści: Agnieszka Grala oraz Michał Janicki. Towarzyszyć im będzie Warsaw Impressione Orchestra pod batutą Macieja Przestrzelskiego.

Top