Co w okresie świątecznym w Suwałkach?

Co w okresie świątecznym w Suwałkach?

Tradycyjnie w Mikołajki (6 grudnia) rozpocznie się świąteczny czas w naszym mieście. Odbędzie się jarmark świąteczny i Wigilia Miejska, która została zaplanowana na 18 grudnia. W tym roku nie będzie jednak miejskiej imprezy sylwestrowej.

Rozświetlenie choinki miejskiej i iluminacji świątecznych odbędzie się tradycyjnie na placu Marii Konopnickiej. Zapraszamy suwalczan 6 grudnia o godz. 17 na róg ulic Sejneńskiej i T. Noniewicza. W programie występy artystyczne zespołów z Suwalskiego Ośrodka Kultury.

Przy tej okazji warto poinformować, że z uwagi na rosnące koszty energii elektrycznej podjęta została decyzja o ograniczeniu „świecących” ozdób w tym roku. Iluminacje pojawią się tylko w centrum Suwałk: ul. T. Kościuszki i ul. T. Noniewicza, a także na placu Marii Konopnickiej i w parku Konstytucji 3 Maja.

W weekend poprzedzający Święta Bożego Narodzenia tj. 17-18 grudnia odbędzie się Jarmark Świąteczny na placu M. Konopnickiej. Stoiska handlowe w tych dniach otwarte będą od 10 do 16.

Wigilia Miejska w tym roku wyjątkowo zostanie zorganizowana w hali OSiR przy ul. Wojska Polskiego 2. Odbędzie się ona w niedzielę (18 grudnia). Rozpocznie się o godz. 14 i potrwa ok. 2 godzin. Kapryśna pogoda w latach ubiegłych powodowała, że suwalczanie często rezygnowali z udziału w tym wydarzeniu.

Również z uwagi na oszczędności nie zaplanowano w tym roku miejskiej zabawy sylwestrowej. Ostatnie tego typu wydarzenie zorganizowano jeszcze przed pandemią koronawirusa, a jego koszt wyniósł wtedy 150 000 zł. Dlatego też podjęto decyzję o rezygnacji z tej imprezy.

Chętni mogą skorzystać z oferty Suwalskiego Ośrodka Kultury, który zaprasza na koncert sylwestrowy, w czasie którego usłyszeć będzie można przeboje operowe, musicalowe i operetkowe w wykonaniu artystów polskich scen operowych. Wystąpią soliści: Agnieszka Grala oraz Michał Janicki. Towarzyszyć im będzie Warsaw Impressione Orchestra pod batutą Macieja Przestrzelskiego.

Zdjęcie wyróżniające: W czasie ubiegłorocznej suwalskiej Wigilii Miejskiej amerykańskie kolędy zaśpiewali żołnierze z batalionu Dark Rifles Armii USA

Top