Co proponuje nam SOWA?

Co  proponuje  nam  SOWA?

SOWA (Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności) w Suwałkach to miejsce dla dużych i małych. Prowadzona jest przez Bibliotekę Publiczną im. Marii Konopnickiej w Suwałkach. Znajduje się w Parku Naukowo-Technologicznym Polska-Wschód przy ul. Innowacyjnej 1 na I piętrze. SOWA służy pobudzaniu kreatywności, popularyzowaniu nauki i rozwijaniu poczucia sprawczości oraz wsparciu indywidualnych, niekonwencjonalnych stylów uczenia się poprzez praktyki doświadczalne.

Warsztaty świąteczne w SOWA

SOWA – Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności w Suwałkach zaprasza dzieci powyżej 8 roku życia na spotkanie świąteczne. W programie warsztaty:
– w dniach 22-23.12.2022 r. „Wyścigówka św. Mikołaja”,
– w dniach 29-30.12.2022 r. „Sylwestrowe rakiety”.
Stworzymy samochody wyścigowe napędzane powietrzem oraz kolorowe rakiety. Będziemy testować ich działanie oraz porównywać szybkość. Zajęcia wzbogacone zostaną świątecznymi zagadkami ukrytymi w przestrzeni eksponatów.
Wstęp 8 zł/os. Obowiązują zapisy. Formularz rejestracyjny na: www.bpsuwalki.pl/sowa/
W warsztatach mogą wziąć udział również rodzice.

SOWA i Kopernik w pakiecie

Suwalska Biblioteka Publiczna im. M. Konopnickiej i jej oddział SOWA oraz Centrum Nauki Kopernik w Warszawie przygotowali wyjątkową akcję promocyjną, w której do odebrania jest darmowy voucher do Planetarium Kopernika.
Za każde 2 bilety (indywidualne, kupione równocześnie) na wystawę SOWA Suwałki otrzymacie 1 bezpłatny voucher do Planetarium „Kopernika”. Wejściówkę będzie można wykorzystać w okresie od 1 grudnia br. do 30 stycznia 2023 r.
Zapraszamy w godzinach: wtorek-piątek 9.00, 11.30, 14.00 i w soboty 9.00-10.50; 11.10-13.00;13.20-15.10. Więcej na: www.bpsuwalki.pl

„Inicjatywa „SOWA – Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności” finansowana jest w ramach dotacji Ministra Edukacji i Nauki, na podstawie umowy Nr 1/CNK-SOWA/2021 z dnia 2 marca 2021 r. w sprawie uruchomienia przez Centrum Nauki Kopernik 32 lokalnych Stref Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności (SOWA) w latach 2021-2025.”

Biblioteka - odwiedź SOWA Suwałki i odbierz voucher do planetarium Kopernika

 

Top