Rekonstruując w formie w widowiska „Bal w Resursie Obywatelskiej 1914 r.” Zespół Pieśni i Tańca „Suwalszczyzna” wybrał Fundację ART.-S.O.S. do wypełnienia faktycznej misji dobroczynnej na rzecz potrzebujących utalentowanych uczniów. Dzięki temu „Bal” to nie tylko spektakl artystyczny. Wydarzenie nawiązuje do najlepszych suwalskich tradycji, łącząc zabawę z autentyczną dobroczynnością.

Bal w Resursie Obywatelskiej 1914 r.
Środa, 11.11, godz. 16.00 i 19.00
Duża Scena, ul. Jana Pawła II 5

Suwalski Ośrodek Kultury i Fundacja ART.-S.O.S. łączy we wspólnym dziele sztukę i filantropię. Włączamy do spektaklu autentyczną zbiórkę pieniędzy, dostosowaną w aranżacji do charakteru widowiska. We foyer będzie zorganizowany „kącik misyjny”. Przed rozpoczęciem balu będzie można zakupić bukiecik kwiatów i przekazać datek na cel misji.

Zbiórce publicznej pn. „NA PERKUSJĘ DLA MICHAŁA ORAZ NA TRĄBKĘ DLA ALKA” patronuje Czesław Renkiewicz – Prezydent Miasta Suwałki.

Poprzez tę akcję Zespół Pieśni i Tańca „Suwalszczyzna” nie tylko wychowuje do poszanowania suwalskich tradycji i historii, ale także kształtuje ducha dobroczynności i solidarności społecznej.

Celem prowadzonej akcji jest wsparcie rozwoju dwóch uzdolnionych, uczniów suwalskiej szkoły muzycznej – Michała i Alka, potrzebujących materialnego wsparcia swoich talentów. Fundusze są przeznaczone na zakup perkusji i trąbki.

Widowisko „Bal w Resursie Obywatelskiej 1914 r.” jest współfinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.