Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w Suwałkach

Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w Suwałkach

W Suwałkach otwarto Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży. Prowadzi je suwalski Szpital Psychiatryczny. W otwarciu uczestniczyli m.in. przedstawiciele samorządów, w tym zastępca prezydenta Suwałk Roman Rynkowski i suwalski starosta Witold Kowalewski.

Jak zaznaczyła dyrektor suwalskiego Szpitala Psychiatrycznego  Bożena Łapińska, zgodnie z obowiązującym modelem ochrony zdrowia psychicznego obecnie tworzy się trzy rodzaje ośrodków oferujących pomoc pacjentom o różnych potrzebach zdrowotnych. Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży ma tzw. drugi stopień referencyjności. W jego strukturach znajduje się poradnia i czynny od rana do wieczora oddział dzienny. Młodzi pacjenci znajdą tu wsparcie psychiatry, psychologa oraz pomoc terapeutyczną.

Suwalski szpital w ramach podstawowej opieki zdrowia psychicznego prowadzi już pięć ośrodków środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej (I stopień referencyjności). Znajdują się one w: Becejłach, Sejnach, Augustowie, Sokółce i w Suwałkach. To pierwsza taka placówka w regionie.

źródło: Wrota Podlasia

Top