CANTAREUM 2023

CANTAREUM 2023

Spektaklem Bastien i Bastienne Wolfganga Amadeusza Mozarta 21 maja w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Suwałkach zainaugurowano II Międzynarodowy Festiwal CANTAREUM 2023 Muzyczne Skarby Europy, 20 maja – 22 grudnia 2023  Suwałki – Sejny – Kowno – Soleczniki – Warszawa – Białystok – Drozdowo.

Występ poprzedziły dwudniowe warsztaty w ramach  II Kursu Wokalno-Aktorskiego prowadzonego  przez prof. dr. hab. Cezarego Szyfmana (UMFC, AT) oraz dr. hab. Pawła Chomczyka (UMFC, ZSM, AT-współpraca). Studenci Wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego Edukacji Muzycznej i Wokalistyki Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina Filii w Białymstoku oraz uczniowie Specjalności Wokalistyki PSM I i II stopnia w Suwałkach musieli zmierzyć się z  pierwszą operą napisaną przez niespełna 12 letniego W. A. Mozarta. Scenariusz spektaklu oparto na opracowaniach autorstwa Marka Kulikowskiego i Barbary Bielaczyc. Trzeba przyznać, że młodzi artyści zaprezentowali się fenomenalnie zarówno pod względem wokalnym jak i aktorskim. Na scenie zaprezentowali żywiołowość, humor i nowoczesne podejście do granych przez siebie postaci stworzonych w XXVIII wieku.

W najbliższą sobotę 27 maja  godz. 17,  organizatorzy Festiwalu zapraszają na Koncert Uczestników II Mistrzowskiego Seminarium Sztuki Wokalnej prowadzonego przez Maestro Wiesława Ochmana. Sala Organowa PSM I i II st. w Suwałkach, ul. Muzyczna 1, (wstęp wolny).

Przedsięwzięcie realizowane przy wsparciu finansowym Województwa Podlaskiego oraz budżetu miasta Suwałk Partnerem strategicznym wydarzenia jest Województwo Podlaskie.

Patronat medialny: DwuTygodnik Suwalski

Top