By było bezpieczniej

By było bezpieczniej

Akcję rozdawania odblasków we wtorek 11 października zorganizowała młodzież z grupy „Młodzi dla Suwałk”. Do udziału w akcji  zaprosili przedstawicieli samorządu. Wzięli w niej udział Kamil Sznel kierownik biura prezydenta Suwałk, oraz Andrzej Laszkowski p.o. zastępcy komendanta Straży Miejskiej w Suwałkach.

– Do podjęcia tej akcji skłonił nas nadchodzący kryzys energetyczny. Czekają nas wyłączenia światła i oświetlenia ulicznego spowodowanego ogromnym wzrostem cen energii. Dlatego za własne pieniądze kupiliśmy odblaski i postanowiliśmy rozdać je mieszkańcom. Odblaski zawsze się przydadzą, szczególnie w okresie jesienno-zimowym – powiedział Kamil Raczkowski jeden z organizatorów akcji.

Kamil Sznel widzi przyszłość w nieco jaśniejszych barwach.

– Umowę na dostawę prądu po starych cenach mamy do końca roku. Na nowy 2023 mamy ogłoszony przetarg. Są informacje z rządu o zamrożeniu cen energii dla samorządów. Liczymy, że cena będzie akceptowalna. Natomiast ta akcja młodzieży to fajny pomysł, który pochwalamy i do niego dołączamy się także z naszymi odblaskami z Misiem UśMichem. My jako Miasto Suwałki jeżeli chodzi o bezpieczeństwo, działamy w o wiele większym zakresie To są inwestycje związane z doświetleniem przejść dla pieszych, które powstały przy ulicy T. Noniewicza, Ks. S. Szczęsnowicza i Gen. Z. Podhorskiego, a niebawem uruchomiona zostanie sygnalizacja z doświetleniem przejścia przy skrzyżowaniu Utrata- Łąkowa. Złożyliśmy również bardzo duży wniosek na kilkanaście przejść dla pieszych, które chcielibyśmy zrealizować w przyszłym roku i liczymy, że otrzymamy na ten cel dofinansowanie.

Top