Boże Ciało w Suwałkach. Galeria zdjęć

Boże Ciało w Suwałkach. Galeria zdjęć

Jak co roku wierni suwalskich parafii przeszli ulicami miasta. Tym razem dwie parafie –  św. Aleksandra i Najświętszego Serca Jezusowego zorganizowały wspólne obchody. Uroczysta msza święta  została odprawiona na schodach konkatedry. Po niej wyruszyła procesja duchownych, dzieci  pierwszokomunijnych, młodzieży i  dorosłych wokół parku, do czterech ołtarzyków. Księża, w krótkich słowach, po czytanych Ewangeliach pogłębiali tajemnicę Eucharystii, przybliżali sens trwania w jedności z Chrystusem. Odnosząc się do działania Ducha Świętego w Kościele, zachęcali wiernych do odkrywania daru Eucharystii jako znaku miłości Jezusa Chrystusa. Boże Ciało, to wspomnienie Ostatniej Wieczerzy oraz przeistoczenia Chleba i Wina w Ciało i Krew Chrystusa. Święto korzeniami sięga XIII wieku.

30 lat „franciszkanów” 

Wyjątkowe uroczystości tego dnia zorganizowała parafia Bożego Ciała czyli popularni „franciszkanie”. Po tradycyjnej procesji, odbył się „Franciszkański festyn rodzinny” z okazji odpustu parafialnego i 30-lecia parafii. Były atrakcje dla dzieci i dorosłych, dmuchańce, wesoły autobus, strzelnica oraz wspólny posiłek. Swoje stoiska zorganizowała policja, straż pożarna i wojsko. Był tort jubileuszowy a wieczorem polowa msza święta a po niej koncert uwielbienia, który poprowadził zespół Abba Pater Music z Kalisza.

Parafia Bożego Ciała została powołana do istnienia dekretem z 13 lipca 1992 roku, przez ówczesnego Biskupa Ordynariusza Diecezji Ełckiej, Jego Ekscelencję Wojciecha Ziębę. Budowę nowego obiektu sakralnego rozpoczęto 20 lipca 1995 roku. Został on zaprojektowany w jednej bryle architektonicznej: kościół, kaplica Najświętszego Sakramentu oraz pomieszczenia kościelno-parafialne i klasztorne. Kamień węgielny pod kościół i klasztor został wmurowany 2 czerwca 1996 roku przez ordynariusza ełckiego, biskupa Wojciecha Ziembę. Kościół został konsekrowany 22 lutego 2004 roku, przez J.E. Biskupa Ordynariusza Jerzego Mazura SVD. Posługę kapłańską obecnie wykonuje w parafii 6 ojców zakonników. W klasztorze przebywa też jeden brat zakonny który przygotowuje się do bycia kapłanem.

Top