Boisko z SBO – oferty przekroczyły zaplanowany budżet

Boisko z SBO – oferty przekroczyły zaplanowany budżet

Prawie 1,4 mln zł, a nawet 1,8 mln zł. To rozpiętość cenowa ofert, które zaproponowały firmy budowlane za wykonanie projektu i budowy boiska typu „orlik”, które ma powstać przy ul. W. Pileckiego. To projekt z Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego, którego wnioskodawcą był suwalski SALOS. Niestety zaproponowane kwoty są wyższe od założonej w budżecie miasta puli na te zadanie, która wynosi 897 750,00 zł.

– Niemalże dwukrotnie przekroczone oferty w odniesieniu do zabezpieczonych środków zmuszają nas do poszukiwania innego rozwiązania. Dlatego też na tym etapie podjęta została decyzja o unieważnieniu przetargu i podjęcie rozmów z wnioskodawcami na temat modyfikacji projektu tak by cena zmieściła się w pierwotnych założeniach – informuje Łukasz Kurzyna, zastępca Prezydenta Suwałk.

Boisko, które ma powstać przy ul. W. Pileckiego to projekt zgłoszony do głosowania w ramach tegorocznej edycji Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego. Uzyskał 1849 głosów i zajmując 2 miejsce zakwalifikował się do realizacji. Firma, która wygra ponowny przetarg będzie musiała najpierw zaprojektować boisko, uzyskać pozwolenie na budowę, a następnie je wybudować.

Top