Na dorocznej Biesiadzie Jesiennej w Przedszkolu nr 5 bawiły się dzieci, rodzice i pracownicy tej placówki. Były tańce do muzyki biesiadnej, pokazy jesiennej mody, gry i zabawy oraz regionalne smakołyki.

22 października 2015 r. w Przedszkolu nr 5  odbyła się Biesiada Jesienna. W tym roku była to już piętnasta edycja festynu. Dzieci z przedszkola, ich rodzice i dziadkowie aktywnie uczestniczyli w imprezie. Przedszkolaki wesoło spędziły czas ze swoimi rodzinami: prezentowały jesienną modę, śpiewały piosenki, tańczyły, brały udział w konkursach i zabawach muzyczno-ruchowych przygotowanych przez nauczycielki przedszkola oraz degustowały smakołyki specjalnie przygotowane na tę okazję: kartacze, babkę ziemniaczaną, bigos, chleb ze smalcem oraz przepyszne ciasta. Był to dzień pełen wrażeń!!!

Podczas Biesiady Jesiennej został rozstrzygnięty konkurs „Mamo, tato baw się z nami jesiennymi darami”. W konkursie plastycznym wzięło udział 20 przedszkolaków ze wszystkich grup wiekowych. Dzieci i Rodzice wykazali się ogromną pomysłowością oraz nie lada precyzją, co zaowocowało przepięknymi pracami.