Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Suwałkach informuje, że w dniach 23 i 24 września w Suwałkach, w mammobusie ustawionym przy Aquaparku, ul. Jana Pawła II 7 odbędą się bezpłatne badania mammograficzne dla pań w dwóch grupach wiekowych.

 Bezpłatne badania mammograficzne

 

Bezpłatna mammografia dla pań w wieku:

  • 50 – 69 lat

Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne, refundowane kobietom co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

  • 40 – 49 oraz 70 – 75 lat

Badania wykonywane są w ramach Projektu „Poprawa dostępności i jakości usług medycznych w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi” współfinansowanego z funduszy EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

Wymagane jest skierowanie lekarskie od lekarza dowolnej specjalizacji. Więcej informacji o badaniach oraz wzór skierowania na stronie:www.fundusze.mammo.pl

Na badania w ramach obu programów prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 2 444. Biuro czynne jest 7 dni w tygodniu. Badania będą przeprowadzane przez firmę LUX MED. Diagnostyka.