„Bezpieczny przejazd” w Suwałkach

„Bezpieczny przejazd” w Suwałkach

Policjanci z suwalskiej drogówki razem z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei sprawdzali jak zachowują się kierowcy na przejazdach kolejowych.

Policjantów ruchu drogowego z suwalskiej komendy można było spotkać, w miniony piątek, przy przejazdach kolejowych. Razem z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei sprawdzali jak kierowcy zachowują się w tych bardzo niebezpiecznych miejscach. Przypominali kierowcom i przekazywali im materiały opisujące z jakimi zagrożeniami należy się liczyć na przejeździe kolejowym. Mundurowi zwracali uwagę na bezwzględny obowiązek przestrzegania znaków drogowych. Policyjna kamera  zarejestrowała kierowców, którzy niestosowali się do znaku STOP.

Chwila nieostrożności, zniecierpliwienie, czy też pośpiech może nas kosztować zdrowie lub nawet życie. Pośpiech, ignorancja, brawura i brak rozsądku – to najwięksi zabójcy na torach. Tarczą chroniącą kierowców przed nieszczęściem jest szczególna ostrożność, stosowanie się do obowiązujących przepisów i odpowiedzialność za siebie i innych. Tego typu przedsięwzięcia wpływają na bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych i walczą o to, co najcenniejsze – ludzie zdrowie i życie, dlatego będą kontynuowane w przyszłości.

źródło: www.suwalki.policja.pl

Top