Do 2017 roku nad bezpieczeństwem mieszkańców Suwałk oraz turystów wypoczywających na plaży nad jeziorem Czarne w Krzywem czuwać będą ratownicy. To efekt porozumienia między Miastem Suwałki, Gminą Suwałki oraz Wigierskim Parkiem Narodowym.
– Podobne porozumienie zostało podpisane przed rokiem. Ta inicjatywa spotkała się z dobrym przyjęciem ze strony mieszkańców Suwałk i okolic. A przede wszystkim w ubiegłym roku, w okresie letnim, dzięki opiece ratowników WOPR w tym miejscu nie doszło do żadnych groźnych wypadków – informuje Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.
Kąpielisko w Krzywem jest niezwykle popularne wśród suwalczan. W upalne dni wypoczywa tam nawet kilkaset osób. Ratownicy na plaży w Krzywem będą przez cały lipiec i sierpień przez 7 dni w tygodniu w godzinach od 10 do 18.
Gmina Suwałki zadba o porządek oraz stan pomostów, a także uprzątnie teren jeziora w obrębie kąpieliska. Będzie badała czystość wody i zapewni sprzęt do wydzielenia i oznakowania terenu kąpieliska. Wigierski Park Narodowy zajmie się utrzymaniem porządku na plaży i udostępni budynek w sąsiedztwie kąpieliska, gdzie będzie można kupić coś do jedzenia bądź picia, a także wypożyczyć sprzęt wodny.