Nad bezpieczeństwem osób korzystających z kąpieliska w miejscowości Krzywe będą czuwać ratownicy z suwalskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji aż do 2017 roku. To efekt specjalnego porozumienia, które zostało zawarte między Miastem Suwałki, Gminą Suwałki oraz Wigierskim Parkiem Narodowym. Dzięki porozumieniu, w okresie letnim, mieszkańcy Suwałk i okolic, a także turyści, będą mogli czuć się bezpiecznie na tym popularnym w naszym regionie kąpielisku.

Plaża w miejscowości Krzywe to jedno z najpopularniejszych kąpielisk w regionie. Korzystają z niego i mieszkańcy Suwałk i mieszkańcy gminy, a także turyści. W sezonie letnim w upalne dni można tam spotkać nawet kilkaset osób.

Miasto Suwałki zatrudni ratowników, którzy będą pilnowali osób kąpiących się nad jeziorem. Ratownicy będą tam stacjonować przez cały lipiec i sierpień, 7 dni w tygodniu od godziny 10.00-18.00.

Gmina Suwałki zadba o porządek na pomostach oraz ich stan, a także uprzątnie teren jeziora w obrębie kąpieliska Będzie badała czystość wody i zabezpieczy sprzęt do wydzielenia i oznakowania terenu kąpieliska.

Wigierski Park Narodowy będzie zajmował się utrzymaniem porządku na plaży oraz udostępni budynek zlokalizowany w sąsiedztwie kąpieliska, gdzie będzie można kupić coś do jedzenia bądź picia, a także wypożyczyć sprzęt wodny.