Będzie czystsze powietrze

Będzie czystsze powietrze

Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk podpisał w piątek (18 sierpnia) kolejne umowy w ramach Programu Ograniczania Niskiej Emisji na terenie Miasta Suwałki. To już 8 edycja  programu w naszym mieście. Dzięki jego realizacji w 441 domach wymieniono stare zużyte piece na urządzenia bardziej ekologiczne. W sumie w ramach dotacji przekazano mieszkańcom blisko 1,6 mln zł.

W tym roku to już drugi nabór wniosków. W sumie do otrzymania dotacji zakwalifikowało się w nim 18 wniosków na kwotę 72.000 zł:

  • 12 podłączenie nieruchomości do sieci gazowej – 45.000 zł
  • 6 wymiana starego kotła na nowy ekologiczny lub pompę ciepła  – 27.000 zł

Wcześniej podczas I naboru zakwalifikowano 33 wnioski na kwotę 120.000 zł z czego:

  • 25 podłączenie nieruchomości do sieci gazowej – 93.000 zł
  • 8 wymiana starego kotła na nowy ekologiczny lub pompę ciepła  – 27.000 zł

  W sumie będzie to już blisko pół tysiąca domów w Suwałkach z ekologicznym systemem ogrzewania. Cieszę się, że kolejna edycja naszego programu spotyka się wciąż z tak dużym zainteresowaniem. Oznacza to, że był to dobry pomysł i musimy go kontynuować w latach kolejnych – powiedział Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk przed podpisaniem pierwszych umów na dofinansowanie.

Do ubiegania się o dotację uprawnione były osoby fizyczne oraz wspólnoty mieszkaniowe będące właścicielami lub współwłaścicielami budynków (jednorodzinnych i wielorodzinnych) położone na terenie miasta Suwałki.

Top