Bardzo dobry start suwalskich szachistów

Bardzo dobry start suwalskich szachistów

Chińczyk Jinshi Bai  przed Grzegorzem  Nasutą z Miedzi Legnica z dorobkiem 7 pkt w 9 rundach zwyciężyli w   grupie A w VII Międzynarodowym Memoriale  Ireny Warakomskiej w szachach rozegranym w Suwałkach. Bardzo dobrze zaprezentowali się suwalscy szachiści, którzy wygrali rywalizację w trzech z czterech grup.

W grupie B zwyciężył Dawid Jasiulewicz z Klubu Szachowego Hańcza Suwałki, który zdobył 9 pkt czyli wygrał wszystkie partie. Dominik Zianowicz z Hańczy Suwałki zajął dziewiątą lokatę z wywalczonymi 5,5 pkt, a jego kolega klubowy Jan Butkiewicz był 11 z dorobkiem 5,5 pkt.

Bardzo dobrze zaprezentowali się suwalscy szachiści w najliczniejszej grupie C, w której rywalizowało 86 szachistów. Zwyciężył Hubert Pieczulis z Hańczy Suwałki (7 pkt). Trzeci był jego kolega klubowy Dorian Sawicki (7 pkt). Ósma była Monika Borowik z Klubu Szachowego Jaćwież Suwałki (6,5 pkt),a dziesiąty Filip Krynicki z Hańczy (6,5 pkt).

Wśród dzieci zwyciężył Kamil Jasiulewicz z Hańczy Suwałki z dorobkiem 8 pkt. W pierwszej dziesiątce grupy D uplasowali się jeszcze jego koleżanki i koledzy klubowi:  4. Kacper Boguszewski(6,5 pkt), 7. Luiza Kołosza (6 pkt) i Zuzanna Kołosza (5,5 pkt).Na piątym miejscu uplasował się Mateusz Wasilewski z Jaćwieży Suwałki.

Top