Bardzo dobre wyniki zawodników SKB na arenie międzynarodowej

Bardzo dobre wyniki zawodników SKB na arenie międzynarodowej

Podczas tego weekendu zawodnicy Suwalskiego Klubu Badmintona: Robert Cybulski oraz Jan Szeszko zmagali się podczas turniejów zagranicznych. Robert zmagał się w turnieju VICTOR Croatian International 2023 a Janek w Slovak Youth U17 2023.

Robert grając w parze z Szymonem Ślepeckim (ABRM Warszawa) wygrywając kolejno z parami z Norwegii, Danii, Czech oraz Niemiec doszli do finału w grze podwójnej mężczyzn, w którym zmierzyli się z Polską parą: Jakub Melaniuk/Wiktor Trecki. W finale pokonali swoich kadrowych kolegów zdobywając tym samym 1 miejsce! Robert dorzucił również brązowy medal w grze mieszanej w parze z Kornelią Marczak (UKS PlesBad Pszczyna). W półfinale ulegli nieznacznie parze z Czech: Vít Kulíšek/Kateřina Zuzáková.

Janek występ w turnieju na Słowacji może zaliczyć do udanych. W grze podwójnej chłopców grając w parze z Igorem Skolimowskim doszli do finał nie tracą seta! W finale musieli jednak uznać wyższość pary z Danii. Zdobywając tym samym znakomite 2 miejsce. Janek również wystąpił w grze pojedynczej chłopców, w której osiągnął równie dobry wynik co w grze podwójnej! Janek doszedł do półfinału, w którym musiał uznać wyższość zawodnika z Danii (Alexandera Brogaarda), który później okazał się zwycięzcą całego turnieju.

Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom doskonałych występów na arenie międzynarodowej!

Źródło: Suwalski Klub Badmintona

Top