W Ząbkach koło Warszawy rozpoczęły się indywidualne Mistrzostwa Polski seniorów w Badmintonie. Ze zmiennym powodzeniem występują w nich badmintoniści Suwalskiego Klubu Badmintona.

W grze pojedynczej kobiet do ćwierćfinału awansowała Uliana Wolska.  Z turnieju odpadły: Aleksandra Wasilewska Oliwia Niedźwiedzka, Hanna Niczyporuk i Maja Janko. W grze pojedynczej mężczyzn do ćwierćfinału awansowali: Andrzej Niczyporuk i Mikołaj Szymanowski.

W grze podwójnej mężczyzn w ćwierćfinale zagrają: Adam Szolc (gra z Tymoteuszem Malikiem z Nowej Dęby), , Robert Cybulski (gra z Szymonem Ślepeckim z ABRM Warszawa). Z turnieju odpadli: Przemysław Szydłowski (grał z Pawłem Pietryją z Izabelina) oraz Michał Sobolewski/ Jan Szeszko.

W grze podwójnej kobiet w ćwierćfinale powalczą: Karolina Szubert/ Anastazja Chomicz , Wiktoria Pletsiuchowa/ Veranika Stankewicz, Uliana Wolska (gra z Daria Zimnol z Plesbad Pszczyna) i Aleksandra Goszczyńska (gra z Magdaleną Witek).  W ćwierćfinale K. Szubert/ A. Chomicz zagrają z Goszczyńską/ Witek, a to oznacza, że SKB ma pewny jeden medal. Z turnieju odpadły: Oliwia Niedźwiedzka / Aleksandra Wasilewska, Aleksandra Wilczewska (grała z Kają Ziółkowską z Nike Suchedniów).

W grze mieszanej do ćwierćfinału awansowali: A. Niczyporuk/K. Szubert, A. Chomicz  (gra z Miłoszem Bochatem z ABRM Warszawa), R. Cybulski (gra z Kornelią Marczak z Plesbad Pszczyna). W ćwierćfinale Niczyporuk/ Szubert zmierzą się z Chomicz/ Bochatem, a to oznacza, że SKB ma pewny kolejny medal indywidualnych Mistrzostw Polski. Z rywalizacji już odpadli: Aleksandra Goszczyńska (grała z Patrykiem Kordkiem z Jeleniej Góry), Wiktoria Pletsichowa (grała z Janem Frańczakiem z Białegostoku), Jan Szeszko/Hanna Niczyporuk, Michał Sobolewski (grał z Magdalena Witek z Politechniki Gdańsk).