Podczas rozgrywanych w Częstochowie Indywidualnych Mistrzostw Polski PZBad Juniorów i Młodzików zawodnicy SKB zdobyli 7 medali – 1 złoty, 4 srebrne i 2 brązowe!

Jako pierwsza worek medali rozwiązała Aleksandra Wasilewska, zdobywając złoty medal w grze mieszanej młodzików grając w parze z Krzysztofem Łobodą (Beninc UKS Feniks Kędzierzyn Koźle). Wynikiem 2 do 0 pokonali parę Feliks Getka/Zuzanna Turska zdobywając tym samym tytuł Mistrzów Polski. Ola nie zwalniając tempa rozegrała również finał w grze pojedynczej młodziczek, w którym zmierzyła się z Wiktorią Kaletką (AZS AWF Katowice). Po niezwykle wyrównanej walce nieznacznie uległa wynikiem 0:2, zdobywając tym samym tytuł Wicemistrzyni Polski.

Kolejny medal do puli dołożyła Oliwia Niedźwiedzka w grze pojedynczej juniorek. Po wyrównanym meczu Oliwia uległa w finale Aleksandrze Węsławowicz (ABRM Warszawa) stając tym samym na drugim miejscu podim. Oliwka grając również w parze z koleżanką z klubu Natalią Lenczewską zdobyły brązowy medal w grze podwójnej juniorek.

W następnych meczach nasze juniorki – Viktoriya Pletsiukhova oraz Veranika Stankevich pokazały swoją siłę zdobywając tytuł Wicemistrzyń Polski w grze podwójnej Juniorek. Viktoriya oraz Veranika podzieliły pomiędzy siebie medale w grze mieszanej juniorów. Viktoriya grając w parze z Janem Frańczakiem (UKS Hubal Białystok) zdobyła srebrny medal a Veranika w parze z Igorem Jaskiem (Beninca UKS Feniks Kędzierzyn Koźle) brązowy.

“To był bardzo dobry turniej w wykonaniu naszych zawodników. Te 7 medali zdobytych na tych zawodach pokazują jak silnych mamy zawodników na arenie ogólnopolskiej.” – mówi trener SKB Suwałki Jerzy Dołhan po zakończonych Mistrzostwach

Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom oraz trenerowi tak dobrych wyników!

Źródło: Suwalski Klub Badmintona