Apelowali o trzeźwość „za kółkiem” w trakcie Świąt Wielkanocnych

Apelowali o trzeźwość „za kółkiem” w trakcie Świąt Wielkanocnych

W przypadający dziś Światowy Dzień Trzeźwości Roman Rynkowski, zastępca Prezydenta Suwałk oraz podinspektor Daniel Szymanowicz, zastępca KMP Policji w Suwałkach zaapelowali za pośrednictwem lokalnych mediów by w trakcie Świąt Wielkanocnych mieszkańcy Suwałk oraz regionu nie siadali za kierownicę pojazdów będąc pod wpływem alkoholu.

W trakcie spotkania z dziennikarzami na ul. Tadeusza Kościuszki policjanci z suwalskiej Komendy badali trzeźwość kierowców informując o Światowym Dniu Trzeźwości. Zastępca Prezydenta i zastępca Komendanta kierowcom rozdawali ramki pod tablice rejestracyjne z logo „Pogodne Suwałki”.

– Chcemy zaapelować do wszystkich kierowców by nie decydowali się kierować samochodami po spożyciu alkoholu. Tu chodzi o bezpieczeństwo nas wszystkich. Takie zachowanie jest nieodpowiedzialne nie tylko pod względem siebie samego ale też innych użytkowników ruchu drogowego – mówił w trakcie rozmowy z dziennikarzami Roman Rynkowski, zastępca Prezydenta Suwałk – Spędźmy te Święta bezpiecznie i rodzinnie. W imieniu Władz Miasta Suwałki chciałbym złożyć najserdeczniejsze życzenia spokojnych wesołych Świąt Wielkanocnych – dodał Roman Rynkowski.

Podinspektor Daniel Szymanowicz, zastępca KMP Policji w Suwałkach zwrócił uwagę, że niestety mimo wielu apeli kierowcy nadal decydują się by zasiąść za kierownicą pojazdów po spożyciu alkoholu.

 Statystyka dotycząca złapanych nietrzeźwych kierowców niestety rośnie. Realizujemy akcje prewencyjne, apelujemy o trzeźwość, nagłaśniamy sprawy zatrzymanych pijanych kierowców. Niestety to nie powoduje by liczba odnotowanych przestępstw związanych z kierowaniem będąc pod wpływem alkoholu spadała. Mam nadzieję, że nasza dzisiejsza wspólna akcja z Urzędem Miejskim w Suwałkach sprawi, że niektórzy wykażą się refleksją zanim nawet zdążą o tym pomyśleć – powiedział  podinspektor Daniel Szymanowicz, zastępca KMP Policji w Suwałkach.

Podczas trwającej godzinę akcji ani jeden kierowca nie był pijany. Jedna z osób popełniła wykroczenie drogowe.
Akcja została zorganizowana przez Urząd Miejski w Suwałkach we współpracy z Komendą Miejską Policji w Suwałkach.

Top