Apel prezydenta Suwałk w sprawie transportu uchodźców z Ukrainy

Apel prezydenta Suwałk w sprawie transportu uchodźców z Ukrainy
Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz zwraca się z gorącym apelem do wszystkich Suwalczan.
„Szanowni Państwo. Dziękuję, że tak wielu z Was okazuje w ostatnich dniach tak dużo wsparcia dla ludności ukraińskiej, która ucieka do Polski przed zbrojną agresją Rosji na ich ojczyznę. Jako Prezydent Suwałk jestem dumny z Państwa zaangażowania. Kilkadziesiąt osób znalazło już bezpieczne schronienie w naszym mieście.
Wielu z Was decyduje się by samemu jechać na polsko-ukraińską granicę by stamtąd odebrać matki z dziećmi, które od kilku dni próbują uciec przed wojną. Dziękuję za to!
Jednak chcę prosić o jedną rzecz. Jeżeli ruszą Państwo w drogę po uchodźców z Ukrainy z myślą by ulokować ich w przygotowanych przez Miasto Suwałki obiektach proszę by zgłosić ten fakt do Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego pod specjalną całodobową infolinię: 500 305 655. Otrzymają Państwo informację, gdzie są wolne miejsca i do kogo należy się zgłosić po powrocie do Suwałk. Jeżeli zaś oferują Państwo mieszkańcom Ukrainy schronienie we własnych mieszkaniach czy domach wtedy nie ma potrzeby by dzwonić na wskazany przeze mnie numer telefonu.
Dziękuję Państwu za Wasze otwarte serca i energię. Jestem dumny z takich mieszkańców
Czesław Renkiewicz
Prezydent Suwałk”
źródło: Pogodne Suwałki
Top