Andrzejki w Kawiarence Artystycznej

Andrzejki w Kawiarence Artystycznej

W wypełnionej po brzegi salce Kawiarenki Artystycznej w Suwalskim Ośrodku Kultury przy ul. T. Noniewicza 71 odbył się wieczór Andrzejkowy. Grano, śpiewano, tańczono, recytowano poezję oraz wróżono i obejrzano spektakl teatralny „Zielona Gęś” wyreżyserowany przez Mirosławę Krymską.

Było to kolejne późnojesienne spotkanie z Kabaretem Literackim Rozłogi, kierowanym przez Jerzego Sidora i Bogdana Byczkowskiego. Na scenie wystąpili wokaliści zespołu Wspomnień Czar Stowarzyszenia Twórczych Seniorów: Irena Aleksandrow, Danuta Zaworska-Jurkowska i Zbigniew Auron, którzy wyśpiewali najpiękniejsze szlagiery z kanonu polskiej piosenki poetyckiej m.in.:  A mnie jest szkoda lata, Deszcz, Goniąc kormorany, Jaki śmieszny, Jesienny pan, Już nie ma dzikich plaż, Kasztany, Pamiętasz była jesień, Wspomnienie i wiele innych.

Z zabawnymi skeczami i humorem w wersji Konstantego Ildefonsa  Gałczyńskiego wystąpili aktorzy Teatru Hybrydowego: Wojciech Fałtynowicz, Izabela Giczewska, Klaudia Kozakiewicz, Mirosława Krymska, Radosław Milewski vel Ryba, Julia Naruszewicz, Kacper Olszewski, Wojciech Pająk, Krzysztof Rudowicz, Jakub Rusanowski, Karina Sosnowska, Joanna Sztelmer-Stabińska, Robert Wierżajtis, Agnieszka Winnik-Pomichter  Dawid Zwiewka i Jolanta Żaborowska. Artystom akompaniował na pianinie Dawid Zwiewka.

Wśród gości znaleźli się miłośnicy teatru, piosenki, poezji i kabaretu, a także przedstawiciele suwalskiego samorządu: Zdzisław Przełomiec, przewodniczący Rady Miejskiej i Ignacy Ołów, dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury.

Na wszystkich uczestników czekały pyszne ciasta oraz kawa i herbaty w różnych smakach przygotowane przez baristki i baristów z Niepublicznej Terapeutycznej Szkoły Przysposabiającej do Pracy „Prolog”, która za tydzień obchodzić będzie pierwszą rocznicę powstania. Następne spotkanie i wspólne śpiewanie w kawiarence odbędzie się 6 grudnia, po uroczystości rozświetlenia choinki na Placu M. Konopnickiej.

Top