W październiku br. Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Suwałkach przeprowadziło  w pierwszych klasach szkół podstawowych akcję edukacyjną pt. „Skąd się bierze ciepło”.

W przedsięwzięciu wzięło udział osiem szkół z Suwałk: SP nr 4, SP nr 6, SP nr 5, SP nr 9, SP nr 11, SP nr 10, SP nr 7, SP nr 2. W większości szkół pracownicy PEC-u rozdali  książeczki edukacyjne pt. „Ciepły dom”, a na prośbę niektórych szkół (SP nr 6, SP nr 11), zostały w nich przeprowadzone lekcje edukacyjne. Ogółem w kampanii wzięło udział ponad 1000 dzieci.

Dzieciom została przedstawiona prezentacja wizualna, a pracownik Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej opowiedział w ciekawy sposób jak i gdzie powstaje ciepło, jak dociera do domów i szkół. Dzieci miały okazję dowiedzieć się także jak gospodarować ciepłem, żeby go nie marnować – do czego służą termostaty, jak wietrzyć pomieszczenie, w jaki sposób suszyć ubrania w pobliżu kaloryfera. Nie zabrakło również informacji o tym skąd się bierze czarny dym,  jakie stanowi zagrożenie dla ludzi i środowiska naturalnego. Dzieci aktywnie uczestniczyły w lekcji, odpowiadały na pytania, były zaciekawione i zainteresowane tematem, zadawały dużo pytań.

Jest to kolejna kampania edukacyjna prowadzona w szkołach przez suwalski PEC. W ubiegłym roku organizowane były Dni Otwarte Ciepłowni dla wszystkich szkół oraz lekcje pt. „Misja-emisja” w ramach których zorganizowany został wśród dzieci i młodzieży konkurs na najlepszą pracę nt niskiej emisji.

Źródło: Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Suwałkach