8 wybitnych filmów, najlepszych spośród kilku tysięcy zgłoszonych do 12. edycji Festiwalu Grand Off. Przez dwa dni w Suwalskim Ośrodku Kultury na ekranie poruszające i ciekawe tematy, świeże i inne spojrzenie na trudne sprawy, wielki kunszt filmowców i aktorów, historia, teraźniejszość, fikcja i życie. Tylko 10 zł za jeden dzień projekcji!

12. GRAND OFF. Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata
Wtorek-środa, 18-19.06.2019, godz. 18:00
Sala Kameralna, SOK, ul. Jana Pawła II 5

bilety: 10 zł (za jeden blok filmowy) KUP TERAZ: 18.05 >> i 19.05 >>  lub w kasie SOK

POKAZ NAJLEPSZYCH FILMÓW 12. Międzynarodowego Festiwalu Grand Off

Wtorek, 18 czerwca

“OJCIEC ADNANA” (Dania, 2017) – Najlepszy Scenariusz
reżyser: Sylvia Le Fanu
osoba nominowana: Sylvia Le Fanu
czas trwania: 25 minut

Uchodźca Sayid, syryjski lekarz, właśnie otrzymał pozwolenie na stały pobyt w Danii. Zamierza osiedlić się na duńskiej wsi i wraz z synem Adnanem rozpocząć nowe życie. Zmaga się z nauką nowego języka, jednocześnie próbując zachować szacunek syna, którego asymilacja przebiega nieco szybciej.


PRZENIESIENIE (The Transfer, Izrael, 2017) – Najlepsza Reżyseria, Najlepszy Film Fabularny
reżyser: Michael Grudsky
osoba nominowana: Michael Grudsky
czas trwania: 23 minuty

Izraelski oficer Erez i jego dwóch żołnierzy dostają rozkaz przetransportowania więźnia do więzienia Megiddo. Podczas drogi eskaluje napięcie, co skłania młodego oficera do przekroczenia swoich uprawnień w celu opanowania sytuacji.


OSOBLIWE ZDOLNOŚCI PANA MAHLERA (The Peculiar Abilities of Mr Mahler, Niemcy, 2017) – Najlepsza Scenografia, Najlepsza Rola Męska
reżyser: Paul Philipp
osoba nominowana: André M.Hennicke
czas trwania: 29 minut

NRD, rok 1987. Śledczy Mahler posiada paranormalne zdolności. Jego przełożeni kierują go do rozwiązywania sprawy zaginionego siedmioletniego Henry’ego Kiefera, zanim sprawa przyczyni się do napięcia stosunków z Zachodem. Ale Mahler odkrywa coś, co uczyni rodzinną tragedię problemem politycznym…


KONCERT OGNIA (Concert of the fire, Rosja, 2018) – Najlepszy Film Animowany
reżyser: Maria Konopatova
czas trwania: 7 minut

Historia walki pomiędzy sztuką i śmiercią. Skrzypek w środku wojennej zawieruchy przygotowuje się na śmierć. Czy muzyka w sercu i skrzypce w dłoniach pomogą mu stawić opór samej Śmierci?

Środa, 19 czerwca

WEWNĄTRZ ŚCIGAM SIĘ (Inside I’m Racing, Irlandia, 2017) – Najlepszy Montaż, Najlepsze Zdjęcia
reżyser: Aleksander Szeser
czas trwania: 19 minut

Autystyczny chłopiec jest zafascynowany sportami motorowymi. Niespodziewanie znajduje okazję, aby poddać próbie swoją pasję.


MLEKO (Polska, 2017) – Najlepszy Polski Film
reżyser: Urszula Morga
czas trwania: 15 minut

Ewa zabiera córkę do domku nad jeziorem, aby przygotować jej urodzinowe przyjęcie. Julka, bez wiedzy matki, zabiera ze sobą chłopaka. Kobieta otwarcie go nie lubi i chce się go pozbyć. Im bardziej się jednak stara, tym bardziej staje się oczywiste, że będzie musiała stoczyć walkę przede wszystkim ze sobą.


MYŚLĘ, ŻE SIĘ W TOBIE PODKOCHUJĘ (I think i have a crush on you, Szwecja, 2018) – Najlepsza Rola Kobieca
reżyser: Maria Eriksson-Hecht
osoba nominowana: Inez Dahl Torhaug
czas trwania: 10 minut

13-letnia Nadja poznaje przez internet swoją pokrewną duszę, Williama. Zakochuje się w nim, chociaż nie spotkała go w “realu”. Ale kiedy rozmowy zmierzają ku wymianie nagich fotografii, William nie wydaje się już taki uroczy i wrażliwy.


ABRAMEK WRÓCIŁ SAM  (Abram returned alone, Polska, 2018) – Najlepszy Film Dokumentalny
reżyser: Tomasz Wiśniewski
czas trwania: 45 minut

Henryk Prajs był ostatnim Żydem z Góry Kalwarii i szwoleżerem z Suwalskiej Brygady Kawalerii z kampanii wrześniowej 1939. Przeżył wojnę i Holokaust, ale pozostał ze swoim życiem całkowicie sam.