Zwycięstwo w pierwszym meczu w Suwałkach! Piłkarki RESO Akademii 2012 Suwałki w minioną niedzielę, 9 września, po raz pierwszy w sezonie 2018/2019 rozgrywały mecz na własnym boisku i ku uciesze suwalskich kibiców wygrały z Pogonią Zduńska Wola 3:1. Niedzielne popołudnie przyciągnęło na boisko boczne Stadionu Miejskiego w Suwałkach liczne grono sympatyków kobiecej piłki nożnej, którzy po raz pierwszy w nowym sezonie mogli zobaczyć pojedynek ligowy RESO Akademii 2012. Przeciwnikiem suwalczanek był zespół Pogoni Zduńska Wola, który w ubiegłym sezonie również występował w II lidze kobiet.

Punktualnie o godz. 16:00 rozpoczęło się trzecie w historii spotkanie między tymi klubami. Pierwsze minuty meczu oba zespoły rozgrywały spokojnie badając przeciwnika. W miarę upływu czasu optyczną przewagę zaczęły zyskiwać gospodynie, jednak brakowało skuteczności, aby udokumentować to bramką. W 25. minucie po strzale z rzutu wolnego piłka zatrzepotała w bramce Dziurdź, jednak na pozycji spalonej znajdowała się zawodniczka Pogoni i bramka nie została uznana. Kolejne minuty także nie przyniosły zmiany wyniku i do przerwy RESO Akademia 2012 bezbramkowo remisowała z Pogonią Zduńska Wola. Drugą połowę suwalczanki rozpoczęły mocnym uderzeniem. Już w 48. minucie na listę strzelców wpisała się Aleksandra Bieryło, przerzucając piłkę nad wychodzącą bramkarką gości. Suwlaczanki nie zwalniały tempa i szukały okazji do zdobycia kolejnych bramek. Skrodzka i Łada próbowały z dystansu, jednak po ich strzałach piłka minimalnie mijała bramkę gości. W miarę upływu czasu dążące do wyrównania zawodniczki ze Zduńskiej Woli zaczęły stwarzać swoje sytuacje, jednak dwukrotnie Dziurdź uratowała swój zespół przed startą bramki. W 67. minucie Martyna Kowalska zdobyła dla Pogoni wyrównującą bramkę, wykorzystując podyktowany przez sędzinę rzut karny. Pomimo utraty gola, zawodniczki RESO Akademii 2012 nie chciały zadowolić się podziałem punktów i ruszyły do ataku. Zepchnięty do defensywy zespół gości zaczął popełniać coraz więcej błędów, które wykorzystały suwalczanki. W 85. minucie prostopadłe podanie od Łady wykorzystała Bieryło. Już 4. minuty później w sytuacji sam na sam z bramkarką gości znalazła się Łada. Golkiperka ze Zduńskiej Woli skutecznie wybiła piłkę spod nóg suwalczanki, jednak futbolówka trafiła do Bieryło, która po raz trzeci cieszyła się z gola, kompletując tym samym klasycznego hattricka. – We wczorajszym meczu pokazaliśmy nasze największe atuty – wolę walki i serce do gry. Dzięki temu trzy punkty zostały w Suwałkach, co niewątpliwie sprawiło radość suwalskim kibicom, którym serdecznie dziękujemy za wsparcie!

Ale ten mecz już za nami, a teraz koncentrujemy się na najbliższym tygodniu, w którym czekają nas dwa mecze: najpierw w środę, w Piątnicy, rozegramy mecz z tamtejszymi Fortami w ramach Wojewódzkiego Pucharu Polski, następnie w niedziele czeka nas podróż do Bartoszyc, aby zagrać z tamtejszą Victorią – powiedział po meczu Grzegorz Twarowski, jeden z trenerów RESO Akademii 2012 RESO Akademia 2012 Suwałki – MGUKS Pogoń Zduńska Wola 3:1 (0:0) (Bieryło 48’, 85’, 88’ – Kowalska 67’) Żółte kartki: Frąckiewicz, Kardel (RESO A2012), Kowalska (Pogoń)

źródło: RESO Akademia 2012 Suwałki