Piłkarze suwalskich Wigier po emocjonującej końcówce zremisowali pierwszy mecz sezonu 2018/2019 I ligi rozegrany na stadionie przy ul. Zarzecze 26. W Suwałkach zremisowali 1:1 z Chojniczanką Chojnice. Gola dla Wigier strzelił Martin Adamec w 90 min. meczu, a dla Chojniczanki  Surdykowski w 25 min.

Wigry były lepszym zespołem, zwłaszcza w drugiej połowie meczu. Chojniczanka niczym specjalnym nie zaimponowała w Suwałkach. Doświadczeni piłkarze z Chojnic potrafili jedynie wykorzystać to, że najsłabszym na boisku był sędzia Dominik Sulikowski z Gdańska i „umiejętnie przewracali” się na murawę. Po jednym z takich ” aktorskich upadków” sędzia wymyślił rzut wolny, który zakończył się golem dla Chojniczanki. W drugiej połowie piłkarze Wigier zagrali odważniej. Udało się im wyrównać w ostatniej akcji tego spotkania, mimo że od 73 min. grali w dziesiątkę. Znowuż po wymyślonej drugiej żółtej kartce dla Bartczaka i w efekcie czerwonej.  Skład Wigier: Węglarz – Straus, Karankiewicz, Kuriata, Sabiłło (od 70 min. Stasiak), Bartczak, Adamec, Kaczmarczyk (od 46 min. Olszewski), Piekarski, Kwaśniewski, Pawłowski (od 46 min. Karbowy).

Po dwóch kolejkach suwalskie Wigry mają 4 pkt i znajdują się w czołówce tabeli I ligi. W następnym meczu zagrają z Odrą w Opolu.