W Toruniu w dniach 30 czerwca – 1 lipca 2018 odbyły się Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters, do których zgłosiło się 502 zawodników. Suwałki reprezentowali – Jerzy Broc  (M75) i znany z licznych sukcesów w biegach, zwłaszcza ulicznych – Tadeusz Walendykiewicz (M40). Jerzy Broc zdobył złoty medal w biegu na 400 m, srebrny medal w biegu na 800 m i brązowy w rzucie dyskiem. Ponieważ jednocześnie były rozgrywane I Mistrzostwa Polski Dziennikarzy w LA, w oddzielnej klasyfikacji, Jerzy Broc zdobył 2 złote medale (400 m i rzut dyskiem) i srebrny medal za bieg na 800 m, czyli w sumie zdobył 6 medali (3 złote, 2 srebrne i 1 brązowy). Dodatkowo, za najlepszy wynik (punktowo za rzut dyskiem 802 pkt.) w klasyfikacji dziennikarzy mężczyzn, wręczono mu puchar Przewodniczącego Stowarzyszenia Dziennikarzy RP – Jerzego Domańskiego.
Obiecująco wypadł debiut znacznie młodszego suwalczanina – Tadeusza Walendykiewicza. W biegu na 800 m był blisko podium, bo zajął 4 miejsce, a w biegu na 1500 m był ósmy. Cieszę się, że wreszcie mam w Suwałkach następcę, który będzie godnie reprezentował Suwalszczyznę, w tym Suwałki, na krajowych zawodach mastersów.
Źródło: Jerzy Broc