Dwa złote medale i rekord Polski wywalczył suwalczanin Jerzy Broc w  27. Halowych Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce Masters, które odbyły się w Toruniu 24 lutego br.
W zawodach wzięło udział 427 osób (88 kobiet i 339 mężczyzn ), w tym (poza konkursem, ale też nagradzani medalami) zawodnicy zagraniczni, a zwłaszcza najlepsi mastersi z Białorusi. Suwalszczyznę, już tradycyjnie, reprezentował jedynie mieszkaniec Suwałk, w kategorii wiekowej M75 – Jerzy Broc. Zdobył złoty medal i tytuł mistrza Polski w biegu na 400 m, ustanawiając wynikiem 01:26.25 nowy halowy rekord Polski. Dotychczasowy rekord, ustanowiony w 2009 roku, należał do Kazimierza Bułczyńskiego (Koszalin) i wynosił 01:26.70.

W biegu na 800 m nasz zawodnik też zdobył złoty medal wynikiem 03:58.53. Ten bieg był rozgrywany w wolnym tempie, bo główny rywal Jerzego Broca spóźnił się na start, a kolejny zawodnik nie był w najlepszej dyspozycji. Na ogól w kategoriach starszych wiekowo, począwszy od M70, w konkurencjach biegowych szybkościowo-wytrzymałościowych, startuje niewielu zawodników, a do zawodów zgłaszają się przede wszystkim ci, którzy upatrują jakieś swe szanse medalowe. Jerzy Broc wystartował też w biegu na 60 m, w którym w konkursie krajowym, zajął 4 miejsce rezultatem 10.55 sek, który był poniżej jego oczekiwań.

źródło: Jerzy Broc