Znakomita postawa lekkoatletów suwalskiej  Hańczy na Halowych Mistrzostwach Województwa Podlaskiego Młodzików.

Worek medali, bo aż jedenaście zdobyła dwunastoosobowa  ekipa  z Lekkoatletycznego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Hańcza” Suwałki na zawodach w Białymstoku, które odbyły się w sobotę 24 lutego.

Wywalczyliśmy trzy złote, sześć srebrnych i dwa brązowe medale, padło również wiele rekordów życiowych co napawa optymizmem przed sezonem letnim.  Pomimo braku nawierzchni tartanowej pod dachem, udało nam się dobrze przygotować do sezonu halowego.

Halowym Mistrzem Województwa został Kornel Rybacki, który uzyskał rewelacyjny czas na 60m ppł- 8.74 sek. Pokonanie poprzeczki w skoku wzwyż na wysokości  160cm zapewniło Kornelowi drugie miejsce. Po zaciętej walce w biegu na 60m, Mistrzem Województwa został Patryk Makowski, który uzyskał 7.53 sek. w finale i wygrał ze swoim klubowym kolegą Adamem Leśniewskim  7.59 sek.- dało Adamowi srebrny medal. Trzeci złoty medal dla klubu wywalczyła w skoku wzwyż  Julia Dorochowicz, z wynikiem 145cm, na drugim miejscu z takim samym wynikiem uplasowała się Wiktoria Miłowicka.

Pozostali medaliści:

Staniewicz Gabriela- II miejsce 60m ppł-9.95s, III miejsce w biegu na 60m-8.47

Kapla Anna- II miejsce w skoku w dal- 4.95m

Gulbierz Paweł- II miejsce 60m ppł- 9.67s

Strzyżewska Inez- III miejsce 60m ppł- 10.53s

Pozostałe wyniki:

Sawicka Julia- 60m-9.09s, skok w dal-4.50, pchnięcie kulą-8.0m, Strzyżewska Inez-60m-9.09s Miłowicka Wiktoria- 60m ppł-10.70; Kapla Ania-60mppł-10.46, 60m-8.55; Więcko Wiktoria- 60m-9.43, skok wzwyż-135cm; Gulbierz  Paweł-60m-7.92; Adam Leśniewski- skok wzwyż-155cm Taraszkiewicz Bartosz- 60m- 8.35

W trakcie Mistrzostw odbył się mityng, gdzie wystartowali starsi zawodnicy „Hańczy”  Emilia Michałowska, Strzyżewska Zuzanna, Romatowska Anna, Brankiewicz Kamil i Maciej Pietras.

Wyjazd został dofinansowany z dotacji Miasta Suwałki.