Na rozegranych w Białymstoku Międzywojewódzkich Mistrzostwach U16 w lekkiej atletyce bardzo dobre wyniki osiągnęli młodzicy suwalskiej Hańczy. Nasi zawodnicy wywalczyli 8 medali : 3 złote, 3 srebrne, 2 brązowe, poprawili  9 rekordów życiowych oraz zdobyli 31 punktów w Systemie Sportu Młodzieżowego.

Złoty medal w rzucie oszczepem z nowym rekordem życiowym 38.00m zdobyła Agata Andryszczyk. Dwa złote krążki w biegach na 110m ppł i 200m ppł zdobył Kornel Rybacki,  w obu konkurencjach ustanawiając rekordy życiowe, odpowiednio 16.48 i 28.32. Wymieniona dwójka wywalczyła tym samym bezpośredni awans na Mistrzostwa Polski Młodzików, które odbędą się w dniach 23-24 września w Białej Podlaskiej. Emilia Michałowska zdobyła srebrny medal w skoku wzwyż rezultatem 155cm oraz zajęła 5 miejsce w kuli, wyrównując „życiówkę” wynikiem 10.13m. Świetnie spisała się Gabriela Butkiewicz, bijąc o ponad 5m swój rekord rzucie oszczepem, w którym uzyskała 37.46m, zdobywając kolejny srebrny medal. Trzeci medal w tym samym kolorze wywalczył w kuli Kamil Brankiewicz, poprawiając rekord życiowy wynikiem 14.16m. Kamil do zdobytego srebra dorzucił brązowy medal w dysku, uzyskując 46.99m. Daria Bobrowska zdobyła brązowy medal w oszczepie z nowym rekordem życiowym 36.99m, zaś w kuli zajęła 6 miejsce, bijąc „życiówkę” wynikiem 9.97m. Tak więc całe podium w rzucie oszczepem opanowały zawodniczki „Hańczy”, sprawiając frajdę naszej mistrzyni Marii Andrejczyk. Minima wynikowe uprawniające do startu w Mistrzostwach Polski uzyskali nasi medaliści

1. Butkiewicz i D. Bobrowska w oszczepie, E. Michałowska w skoku wzwyż oraz K. Brankiewicz w kuli i dysku.

Wyniki pozostałych zawodników : Adam Andrejczyk – oszczep 39.61m /r. życ./   6 miejsce, kula 9.12m, Patryk Makowski – 100m 12.41, 300m 39.87 , 7 lokaty, Natalia Sak – 100m 13.80, w dal 4.41m, Gabriela Staniewicz – 100m 14.21, 300m 45.74, Paulina Sofińska – 80m ppł 15.65, Inez Strzyżewska – 80m ppł, 14.47 /r. życ./ 8 miejsce, 200m ppł 35.97, Zuzanna Strzyżewska – 80m ppł 13.16, 4 miejsce, w dal 4.81m, 5 miejsce.

Źródło: Jarosław Jutkiewicz, LUKS „Hańcza”