Od porażki 1:2 z GKS Tychy rozpoczęli nowy sezon I ligi w Suwałkach piłkarze Wigier. Gola dla Wigier strzelił Mariusz Rybicki w 17 min., a dla rywali Błanik ( 5 min.) i Ćwielong (77 min.). Mecz trwał ok. 110 min., bo sędzia przedłużył go po tym, jak na początku drugiej połowy na kilkanaście minut zgasło sztuczne oświetlenie na stadionie przy ul. Zarzecze 26. Skład Wigier: Hieronim Zoch- Paweł Olszewski, Rafał Remisz, Patryk Klimala  (od 79 min. Karol Mackiewicz), Mateusz Radecki, Krzysztof Wołkowicz ( od 87 min. Robert Dadok), Artur Bogusz, Adrian Jurkowski,  Mateusz Rybicki, Damian Gąska (od 90 min. Patryk Sokołowski), Robert Obst.

Po pierwszej kolejce I ligi niespodziewanym liderem jest Odra Opole, która wygrała 3:0 ze spadkowiczem z ekstraklasy Górnikiem Łęczna. W następnej kolejce Wigry zagrają 5 sierpnia w Grudziądzu z Olimpią. O punkty będzie niezwykle trudno bo Olimpia okazała się niezwykle skuteczna w pierwszej kolejce. Wygrała 1:0 z Zagłębiem w Sosnowcu.