Zawodnicy Uczniowskiego Klubu Żeglarskiego zdobyli dwa brązowe medale w Mistrzostwach Polski w Żeglarstwie Lodowym!!

W dniach 4-5 luty zawodnicy UKŻ brali udział w Mistrzostwach Polski w klasach DN Junior i Ice Optimist w miejscowości Tolkmicko. Udało się rozegrać aż 10 wyścigów przez 2 dni – godziny treningu i ciężki wysiłek zaprocentowały!

– Maciej Chmielewski w Juniorach (do 24 lat) wywalczył 3 miejsce, wygrywając drugiego dnia zawodów 2 wyścigi!

– Ola Chmielewska w kategorii dziewcząt zdobyła również 3 miejsce!

– Kuba Krynicki uplasował się ostatecznie na bardzo dobrej 9 pozycji.

– W klasie Ice Optimist Mateusz Wasilewski zajął 15 miejsce, a Filip Tylenda 21.

Dla wszystkich wyżej wymienionych zawodników to były debiutanckie regaty bojerowe.

W dniach 13-17 lutego suwalscy bojerowcy powalczą o kolejne medale – tym razem na Mistrzostwach Europy i Świata!