11 września odbył się tenisowy turniej POGODNE SUWAŁKI CUP. Organizatorem imprezy był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach we współpracy ze Szkołą Tenisa Champion. Zgłosiły się 24 osoby z Suwałk, Sejn, Żegar, Sokołowa oraz Krzywego. W wyniku losowania lepsi zawodnicy byli kojarzeni w pary z zawodnikami słabszymi. Zastosowano system pucharowy, który gwarantował każdemu rozegranie przynajmniej dwóch meczów. Zwycięzcami została para Robert Usarek i Wiktoria Cherubin, którzy w finale pokonali Pawła Czernialisa i Marię Kuczyńską Szulcbacher 9:1 . W meczu o 3 miejsce Adam Cąkała i Kornelia Zielińska okazali się lepsi od Karola Szymańskiego i Mateusza Matulewicza (6:1). Trzy najlepsze pary zostały nagrodzone pucharami oraz pamiątkowymi certyfikatami. Wszyscy uczestnicy mieli zapewniony poczęstunek.
Podczas turnieju odbyła się ceremonia wręczenia nagród dla najlepszych zawodników cyklu Grand Prix tenisa o Puchar Prezydenta Suwałk (turnieje były rozgrywane w lipcu i sierpniu). Nagrody o wartości 4500 zł wręczył przedstawiciel Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach, kierownik działu sportu, marketingu i rekreacji Kamil Klimek.
klasyfikacja końcowa cyklu Grand Prix:
Singiel:
I Robert Usarek (Suwałki, instruktor Szkoły Tenisa Champion)
II Adam Cąkała (Suwałki)
III Filip Olszewski (Klubowicz Szkoły Tenisa Champion)
IV Robert Popławski (Gołdap)
Debel:
I Robert Usarek/Karol Szymański (Suwałki)
II Bogdan Frydrych (Sejny)/Andrzej Karniej (Olecko)
III Wojciech Lisek/Mariusz Baruch (Białystok)
IV Filip Olszewski/Łukasz Nartowicz (Suwałki)
Dzień wcześniej, 10 września odbył się też turniej tenisowy dla Pań Bio-Profil & Spa Tenis Cup, którego organizatorem był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach we współpracy z salonem piękności Bio-Profil & Spa oraz Szkołą Tenisa Champion. Rywalizowało ze sobą 8 pań z Suwałk i Gołdapi. Każda Tenisistka została nagrodzona.
klasyfikacja końcowa:
I Julia Sowulewska (Klubowiczka Szkoły Tenisa Champion)
II Maria Kuczyńska-Szulcbacher (Klubowiczka Szkoły Tenisa Champion)
III Wiktoria Cherubin (Klubowiczka Szkoły Tenisa Champion)
IV Anna Popławska (Gołdap)
V Kornelia Zielińska (Klubowiczka Szkoły Tenisa Champion)
VI Dominika Sochańska (Klubowiczka Szkoły Tenisa Champion)
VII Urszula Makarska (Klubowiczka Szkoły Tenisa Champion)
VIII Justyna Cąkała (Suwałki)
sędzią głównym wszystkich turniejów tenisowych był Robert Usarek – instruktor Szkoły Tenisa Champion oraz wiceprezes Suwalskiego Towarzystwa Tenisowego
autor zdjęć: Robert Usarek