W pierwszy weekend września (7-8.09.2024 roku) w Turbii koło Stalowej Woli na lotnisku Aeroklubu Stalowowolskiego rozegrano kolejną rundę Pucharu Polski Modeli Swobodnie Latających ,,Norbi Cup”.

W klasie F1B standard całe podium zdominowali zawodnicy sekcji Modelarstwa Lotniczego OSiR w Suwałkach. Zawody wygrała Oliwia Szturgulewska, miejsce niżej uplasował się Bartosz Żukowski, a na trzecim miejscu sklasyfikowany został Stanisław Skibicki. Należy zaznaczyć, iż klasa F1B standard (model z napędem gumowym o masie całkowitej 230 gram, którego napęd stanowi 30 gram gumy) rozgrywana jest bez podziału na grupy wiekowe. Zawody były drugą rundą z tegorocznej edycji Pucharu Polski. Liderem w tej klasie jest Oliwia Szturgulewska.

W trakcie zakończenia zawodów Pucharu Polski oficjalnie podsumowano rozegrane tydzień wcześniej Mistrzostwa Polski Modeli Swobodnie Latających w klasach F1A,B,C podczas których drużyna zawodników sekcji modelarstwa lotniczego OSiR w Suwałkach w składzie: Bartosz Żukowski, Bartłomiej Skibicki, Stanisław Skibicki zdobyła tytuł drużynowych mistrzów Polski.

źródło: OSiR Suwałki